کتاب " انقلاب و نفت ؛ روایت وزیران جمهوری اسلامی از اقتصاد ی نفت " منتشر شد . این کتاب حاصل چند سال تلاش دوست عزیز  "مهدی " است. مهدی که از رومه‌نگاران برجسته و محقق کشور است سال هاست که بر روی مسائل نفت متمرکز است. کتاب بر اساس چهار گفتگوی مفصل تدوین شده و بخش مهمی از تحولات صنعت نفت در دوران بعد از انقلاب از سال 1358 تا سال 1384 را پوشش می‌دهد. مهدی برای تدارک گفتگوهای خود و طرح سوالات دقیق ابتدا گاه‌شمار مهمترین تحولات صنعت نفت در دوره مورد بحث را تهیه کرده بود که این گاه‌شمار را هم در بخش دوم کتاب گنجانده است. در این گاه‌شمار نیز بخش مهمی از اخبار و وقایع دوران‌های  پرحادثه انقلاب و جنگ و بازسازی در صنعت نفت، ثبت شده است.

در کشوری که در کنار سایر مدار‌های توسعه‌نیافتگی بحران تدوین وجود دارد و تجربیات تدوین نمی‌شود و به همین دلیل گاهی اشتباهات کرارا تکرار می‌شود، هرگونه تلاشی در مسیر تدوین تجربیات بسیار ارزشمند است و چراغی را برای راه آیندگان فراهم می‌کند.  نگارنده که خود دستی هم به قلم دارم و برای سال‌ها سردبیری و مدیریت ماهنامه اقتصاد انرژی را به عهده داشته‌ام و کار مشابهی را هم در کتاب "مناسبات مدیریتی کنسرسیوم و صنعت نفت ایران" انجام داده‌ام به خوبی درک می‌کنم، که خصوصا در فضای بسته نفت، کار مهدی چقدر دشوار بوده است  و خشنودم که توانستم ‌کمکی هر چند کوچک در این مسیر به ایشان بنایم. و تجربیات یکی از دوره‌ها عمدتا با گفتگوئی که با اینجانب انجام شده است تدوین شده است. برای مهدی آرزوی توفیقات بیشتر را در این زمینه دارم و مطالعه این کتاب که توسط انتشارات دنیای اقتصاد با کیفیت مطلوب منتشر شده است را به همه علاقمندان و خصوصا علاقمندان به مسائل نفت و صنعت‌نفت توصیه می‌کنم.

وقت شادی شد چو بشکستند بند

با سرمایه انسانی صنعت نفت چه کرده ایم؟(مصاحبه با نسیم آنلاین)

کنار گذاشتن کارت سوخت کار غلطی بود (مصاحبه با اعتماد آنلاین)

نفت ,کتاب , ,مهدی ,تدوین ,سال ,مهدی ,شده است ,انقلاب و ,در این ,دارم و

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دکوراسیون منزل و معماری کامپک دایرکتوری تبلیغاتی ثبت کن سایت پاپیا فایل کتاب خارجی / دانلود کتاب خارجی کلاهک های لور هوا رسان دل نوشته ها و اندیشه ها خاکریزهای کاغذی وبسایت رسمی دکتر دیانا حسینی آشپزی